Bontida Central - Ideal pentru Dezvoltatori - Electric Castle

Bontida, Centru

3 camere • 120 m2 • 2571 m2 teren
nemobilat

pret vanzare negociabil

132.000 €

1.100 €/m2
Caracteristici
Tip locuinta
Casa
Numar camere
3
Numar bucatarii
1
Numar bai
1
Suprafata terase
1.00 mp
Parcare
da
Beci
da
Gradina
da
Suprafata utila
120 m2
Suprafata construita
162 m2
Suprafata teren
2571 m2
Front
27 m
Struct. rezistenta
Caramida
An constructie
1965
Disponibilitate
imediat
Descrierea Casei

Welt Imobiliare intermediaza vanzarea unei proprietati cu potential deosebit, situata in centrul comunei Bontida, jud. Cluj, intr-o zona cu acces facil catre principalele puncte de interes ale localitatii si cu multiple posibilitati de dezvoltare, atat rezidentiala, cat si comerciala sau turistica.

Proprietatea este compusa din casa individuala construita din caramida pe temelie din piatra in anul 1965 si teren aferent in suprafata generoasa de 2571 mp, cu front stradal de 26 ml. Terenul este perfect plan, un avantaj rar intalnit, ce permite dezvoltarea facila a unor proiecte diverse: locuinte, investitii imobiliare, activitati horeca, pensiune, agricultura sau spatii comerciale.

Casa este edificata pe un singur nivel, avand conform extrasului de carte funciara o suprafata construita desfasurata de 162 mp si este compartimentata astfel:

- hol;
- camara;
- spatii de depozitare;
- spatiu destinat pentru baie (nefinalizat);
- 3 camere;
- bucatarie.

Constructia beneficiaza de acoperis din tabla, iar incalzirea se realizeaza prin sobe de teracota pe lemne. Conducta de gaz se afla in fata proprietatii, fiind necesara doar racordarea. Imobilul este deja racordat la apa si curent electric, iar canalizarea este disponibila la frontul proprietatii.